KARiTEe w zgodzie z naturą

świece naturalne, ręcznie robione, z naturalnego wosku - KARiTEe

Świece z drewnianym knotem i olejkami eterycznymi - seria BŁOGOSTAN

 

Zgodnie ze swoją nazwą świece z serii Błogostan, dzięki niepowtarzalnym właściwościom tworzą wyjątkową atmosferę sprzyjającą wyciszeniu i odprężeniu. Otulają zniewalającymi zapachami, które przenoszą w inną rzeczywistość oraz powodują, że wszystkie troski odchodzą w zapomnienie. Świece z drewnianym knotem i olejkami eterycznymi to ekologiczne produkty, które są dziełem naszych rąk – wykonujemy je od podstaw, używając naturalnych i nieszkodliwych dla środowiska surowców. Główny składnik to bezpieczny dla zdrowia ludzi i zwierząt wosk sojowy, niewydzielający toksyn podczas spalania i całkowicie biodegradowalny. Ponadto jest to produkt całkowicie wegański, który w razie rozlania bardzo łatwo można usunąć za pomocą ciepłej wody. Nieodzownymi elementami każdej świecy z serii Błogostan są też naturalne pięknie pachnące olejki eteryczne oraz nietypowy knot drewniany, który w dużej mierze stanowi o niezwykłych walorach tych produktów. Ponieważ ekologia jest dla nas bardzo ważna, nasze świece umieszczane są w estetycznych szklanych słoikach, które po wypaleniu wosku można ponownie wykorzystać.

Knot drewniany w świecy zapachowej

Większość świeczek posiada tradycyjny bawełniany knot i trudno wyobrazić sobie, czym można by go zastąpić. Okazuje się jednak, że idealnym następcą jest naturalny knot drewniany, który ze względu na swoje właściwości jest coraz chętniej wykorzystywany w produkcji naturalnych świec. Choć może się to wydawać dziwne, jego największą zaletą są walory…dźwiękowe! Polega to na tym, że podczas spalania knot drewniany wydaje odgłosy zbliżone do trzaskającego w kominku lub ognisku drewna, co w połączeniu z delikatnym aromatem świecy prowadzi do niesamowitych wrażeń. Dzięki temu każde pomieszczenie, w którym znajdą się świece z drewnianym knotem i olejkami eterycznymi przemieni się w przytulną oazę spokoju zapewniającą cudowny relaks i odprężający wypoczynek. Dodatkową zaletą tego typu knota jest fakt, że w porównaniu z bawełnianym szybciej uwalnia zapach oraz pali się równym i delikatnym płomieniem.

Obłędne zapachy

Wytwarzane przez nas świece z drewnianym knotem i olejkami eterycznymi występują w sześciu wersjach zapachowych, które sami opracowaliśmy. W zależności od nastroju można zdecydować się na kompozycje oparte na aromacie orzeźwiających cytrusów, zapachu kwiecistej łąki, leśnych ziół czy nastrojowego cynamonu. Urzekająca woń olejków eterycznych najlepiej wyczuwalna jest w pomieszczeniu o wielkości 15-25 m2, a świeca pali się do 50 godzin. Wszystkie nasze produkty wykonujemy z najwyższą starannością, dlatego cechują się nie tylko niesamowitym aromatem, ale też równie pięknym i estetycznym wyglądem.

Rodzaje zapachów do wyboru:

 1. Świeca sojowa Wakacje w Prowansji - zapach jest tak oszałamiający, że chciałoby się zatopić w nim na zawsze. Cudowny, odurzający i zapewniający niesamowite doznania. Zapach, w którym można się zatracić i zapomnieć o wszelkich troskach. Znaleźć się w samym środku kwitnącego pola lawendy, to jak dotknąć skrawka nieba, bo dla nas nie ma cudowniejszego aromatu.

 2. Świeca sojowa Kwiat pomarańczy - to podróż wiatru przez wyrafinowane zakątki świata zapachu, to uwodzicielski taniec zmysłów i afirmacja życia. Wytworny, elegancki z nutką romantyzmu, gdzie wykwintna nerola zwodzona szeptem wonnej lawendy odkrywa głębię drzewa sandałowego. Zapach, który kryje w sobie tajemnicę i wielką fascynację, a skwierczący drewniany knot podkreśla jego charakter.

 3. Świeca sojowa Leśna harmonia -  zamknij oczy, weź głęboki oddech i przenieś się na polanę otoczoną zewsząd lasem, gdzie żywiczne, leśne aromaty łączą się z zapachami kwiecistej łąki rozgrzanej letnim słońcem, rozpieszczając swą harmonią wszystkie zmysły. Ten zmysłowy, balsamiczny, słodko-drzewny zapach to subtelne połączenie olejków eterycznych sosnowego oraz drzewa sandałowego. Całości dopełnia drewniany knot, który podczas spalania delikatnie skwierczy przypominając dźwięk palonego drewna.

 4. Świeca sojowa Powiew lata - zachód słońca w ciepły letni wieczór, gdy leżąc na hamaku delikatny wiatr muska Twoją twarz wypełniając powietrze zniewalającym, słodko-ziołowym zapachem lawendy, okraszonym orzeźwiającym grejpfrutem i nutką charakternej paczuli. Przyjemny słodko – orzeźwiający zapach, którego dopełnieniem jest drewniany knot, delikatnie skwierczący podczas spalania, przypominający dźwięk palonego drewna.

 5. Świeca sojowa Błogość - w ziołowym ogrodzie wśród krzewów soczyście zielonej melisy, pomiędzy spokojem, ciszą a równowagą przechadza się radość i zadowolenie. Delikatny cytrynowy aromat melisy w towarzystwie słodkiej pomarańczy i orzeźwiającego grejpfruta idealnie współgra z otoczeniem. Nic więcej zmieniać nie trzeba. Błoga chwila relaksu i wyciszenia.

 6. Świeca sojowa Zimowe otulenie - to opowieść o przytulnym domu i grubych skarpetach, o wieczorach w bujanym fotelu i o ciepłym kocu, o ogniu w kominku i kubku gorącej czekolady, o dalekich podróżach, spokoju duszy i ciszy w sercu. To opowieść o aromacie cynamonu i pomarańczy, które przenikając się nawzajem tworzą ciepły i otulający zapach, wprowadzając wyjątkową atmosferę spokoju i odprężenia.

Świece sojowe z drewnianym knotem są ekologiczne i naturalne, w całości wykonane ręcznie z takich składników takich jak:

 • Wosk sojowy – otrzymywany z wyselekcjonowanego, wolnego od GMO oleju sojowego. Jest przyjazny środowisku, czyli powstaje jako produkt uboczy w uprawie soi, a pod jej uprawę nie są wycinane czy wypalane lasy. Nie wydziela toksyn podczas spalania. Jest w pełni biodegradowalny, nie zanieczyszcza środowiska naturalnego ulegając szybkiemu rozkładowi, nie powodując zagrożeń dla życia i zdrowia ludzi oraz zwierząt. Wosk jest w 100% wegański ponieważ przy jego produkcji nie są wykorzystywane żadne produkty pochodzenia zwierzęcego. Nie pozostawia trudnych do usunięcia plam, a w przypadku rozlania bardzo łatwo można go usunąć ciepłą wodą.

 • Naturalne olejki eteryczne

 • Knot drewniany

 • Szklany słoik z zakrętką o pojemności 250 ml, który po wypaleniu świecy można w łatwy sposób umyć ciepłą wodą i ponownie wykorzystać w dowolnym celu, do czego serdecznie zachęcamy w myśl zasady „zero waste”

 • Kartonowe pudełko

Aromat tej wielkości świecy sojowej jest najlepiej wyczuwalny w pomieszczeniach o wielkości 15 – 25 m2. Świeca szklanym słoiku o pojemności 250 ml pali się do ok 50 godzin.

Czas spalania: do 50h

Pojemność: 250ml

świece z drewnianym knotem i olejkami eterycznymi

PRODUKTY

Tutaj możesz nas znaleźć